ПОНЕДІЛОК - СУБОТА
З 9-00 ДО 19-00

Як убезпечити себе від кліщів?

  • 12 вересня 2019 16:43:02
  • Нема 0
  • Переглядів: 315
  • 0
Иллюстрация
"Літо, літо, літо чекає ...". І разом з літом, на жаль, на нас чекають кліщі, які підстерігають за людьми та тваринами приблизно з травня по серпень. Кліщі є переносниками різних захворювань, багато видів переносять найпростіші, бактерії або віруси, через які люди страждають від так званого кліщового енцефаліту, хвороба Лайма (в середньому 10% -30% кліщів звражені нею), туляремії, ерліхіозу, бабезіозу, мікоплазмозу та багатьох інших. Варто знати, як ефективно захистити себе від кліщів, адже краще запобігти, ніж лікувати.Що таке кліщі?

 Ці павукоподібні належать до підгрупи кліща, вони є зовнішніми паразитами, переважно   хребетні. У світі налічується близько 900 видів кліщів, і вони переважно населяють   тропіки та субтропіки. Є два сімейства кліщів - тверді кліщі (частково покриті твердими   обладунками) і м’які кліщі, або інакше пластинчасті (без панцира). В Україні часто можна   зустріти звичайного кліща, відомого також як пасовищний кліщ.

 Де найчастіше можемо зустріти їх?

 Особливо багато кліщів є в районах, де вільний доступ мають більші ссавці, такі як козулі, олені, вовки та зайці, оскільки харчування на них дозволяє кліщам закінчити свій цикл розвитку та відкладати яйця. Все частіше можна зустріти кліщів у міських парках і навіть у домашніх садах. Це пов’язано з рухливістю домашніх тварин, таких як собаки чи коти, які можуть «зловити» вагітного кліща в лісі і через кілька днів загубити його десь біля будинку, а він тим самим залишитсь по собі тисячі личинок. І ще одна погана новина - кількість кліщів з кожним роком все більше. Це пов’язано зі зміною клімату, а точніше з м’якими зимами.

Як уберегти себе?

По перше прикриваємо шкіру одягом, бажано легким, адже тоді кліща буде легко побачити. Можна використовувати репеленти, тобто засоби що відстрашують небажаних організмів. Для відштовхування кліщів використовують основні препарати, що містять DEET (діетилтолуамід) або перметрин. Нанесіть DEET на шкіру (крім шкіри обличчя) і нанесіть препарат перметрин тільки на одяг. Не існує вакцини проти всіх захворювань, що переносяться кліщами, але можна зробити щеплення проти кліщового енцефаліту.

Не забудьте регулярно перевіряти все тіло, особливо пахви, пах та вушні раковини та шкірні складки, адже саме ці місця кліщам подобаються найбільше. Якщо у нас є собака або кішка - також регулярно перевіряйте їх шкіру.

Що робити, якщо ми не змогли захистити себе від кліща?

Якщо кліщ, однак, напав на вас, його потрібно видалити якомога швидше, оскільки чим довше у вас є кліщ, тим більший ризик заразитися хворобою кліща. Кліща слід захопити якомога ближче до шкіри, а потім витягнути вздовж осі введення, акуратно обертаючи та дезінфікуючи рану, а руки слід вимити милом та водою. Примітка - не змащуйте кліща олією або вазеліном. Це полегшує його витягнення, але також виключає доступ повітря, тому кліщ виділяє більше слини і блювоту прямо в кров людини, що збільшує ризик захворювання, що передається кліщами. Після видалення кліща також варто звернутися до лікаря, який оцінить, чи потрібен нам антибіотик.

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.